Wielkanocna bitwa / Sparta pokonana

1
W dwóch ostatnich meczach Promień Krzywiń wygrał mecz wyjazdowy w Czempiniu rozegrany w Wielką Sobotę 15. kwietnia, a tydzień później pewnie wypunktował drużynę Sparta Miejska Górka na własnym boisku.
Helios Czempiń – Promień Krzywiń

Mecz z Heliosem Czempiń nie należał do udanych w wykonaniu naszych piłkarzy. Mimo szybkiego prowadzenia w 8. minucie mecz był nerwowy do samego końca. Wynik otworzył Błażej Karaś, który po ładnej akcji z pierwszej piłki szczęśliwie pokonał bramkarza gospodarzy. Niestety dalsza część meczu to obraz dużego chaosu, niedokładności i braku koncentracji. Obie drużyny grały “na wiwat”, co nie było przyjazne dla oka. W tym chaosie, jeszcze w pierwszej połowie gospodarze zdołali wyrównać. Podczas wyprowadzania piłki przez bramkarza, piłkę w środku pola stracił jeden z pomocników Promienia, co dało Heliosowi sytuację 2 na 2. Napastnik gospodarzy wykorzystał swoją szansę i do szatni schodziliśmy z wynikiem 1:1.

Druga połowa wyglądała już trochę lepiej pod względem atrakcyjności, kilka ładnych akcji stworzyli gospodarze, ale i Promień nie próżnował. Co prawda brakowało trochę gry skrzydłami, która w poprzednich meczach przynosiła efekty. Dużo z naszej strony było gry środkiem pola. Swoją szansę wykorzystał Marcin Łukaszczyk, pokonując bramkarza po świetnej wrzutce Przemysława Kaczora z rzutu wolnego. Mimo straconego gola gospodarze i zwiesili głów i cały czas starali się doprowadzić do wyrównania. Na szczęście linia defensywna Promienia nie dała się pokonać i drużyna trenera Marka Sowy wywiozła z Czempinia cenne 3 punkty.